Lezing: Boeken lezen in eenvoudige taal - met Jet Doedel

Jet Doedel is onderzoeker, specialist NT1 en NT2, hertaler en liefhebber van taal en literatuur. Ze heeft ruim 30 romans herschreven in eenvoudige taal voor taalleerders en mensen die lezen (nog) lastig vinden. Denk bijvoorbeeld aan bekende boeken zoals Joe speedboot van Tommy Wieringa, Amalia van Claudia de Breij of De Camino van Anya Niewierra.

Hoe gaat ze bij het hertalen te werk? Welke keuzes maakt ze om boeken toegankelijk en bruikbaar te maken op A2/B1-niveau? En wat is het nut van dit soort hertalingen? Daarover vertelt ze op woensdag 18 november om 17.00 uur in de Forumzaal in de OBA, in het kader van de CPNB-campagne Heel Nederland Leest.

Datum: Woensdag 18 november
Tijd: 17.00–19.00 uur
Inloop: Vanaf 16.30 uur
Nagesprek met borrel: 18.30–19.00 uur
Locatie: OBA Oosterdok in Forumzaal op 6e verdieping.

Voor wie: taalvrijwilligers, docenten NT1 en NT2, docenten in opleiding, leesprofessionals en iedereen die geïnteresseerd is in taal en leesbevordering

Meld je nu aan als je dit niet wilt missen. Wees er snel bij, want de plaatsen zijn beperkt! 
 

Wanneer is het?

18 nov

17:00-19:00 uur

OBA Oosterdok

Oosterdokskade 143

1011 DL Amsterdam

Adviseurs

Meld je hieronder aan!