Training Omgaan met laaggeletterdheid

- Speciaal voor professionals in Amsterdam en regiogemeenten -

Merk je wel eens dat de communicatie met een collega of cliënt niet goed loopt? Herken je dit soort situaties?

  • Je hebt iets uitgelegd en er kwamen geen vragen, maar achteraf liep het toch mis.
  • Het lukt iemand niet om zich schriftelijk of digitaal aan te melden.
  • Iemand spreekt niet goed Nederlands en je vraagt je af of hij het wel begrepen heeft.
  • Iemand blijft dezelfde vragen stellen over iets dat je al meerdere keren hebt uitgelegd.

Dit kan een teken zijn dat iemand laaggeletterd is. Veel Amsterdammers hebben moeite met lezen, schrijven, rekenen of digitale vaardigheden. Laaggeletterdheid wordt vaak niet herkend en brengt veel schaamte met zich mee.

Wat leer je in de training?

Tijdens deze training leer je laaggeletterdheid herkennen, het gesprek erover aangaan, eenvoudig communiceren zonder kinderachtig te praten en mensen doorverwijzen naar de juiste ondersteuning. Zo werk je effectiever én help je mensen echt verder.

De training is praktisch, afwisselend en duurt twee dagdelen.

Voor wie is deze training?

De training is bedoeld voor alle professionals die in hun werk te maken kunnen krijgen met mensen die laaggeletterd zijn. Denk aan collega's die basisvaardigheden missen, cliënten die niet begrijpen wat er van hen verwacht wordt, of ouders die niet bijhouden wat hun kinderen op school leren.

Opzet van de training

De training bestaat uit twee dagdelen van elk drie uur.

Dagdeel 1:
  • Achtergrond en theorie over laaggeletterdheid
  • Herkennen van signalen
  • Checken of je vermoeden klopt

Na het eerste dagdeel voer je een opdracht uit in je eigen werksituatie.

Dagdeel 2:

  • Normaliseren van laaggeletterdheid
  • Oefenen met een trainingsacteur om het gesprek aan te gaan
  • Doorverwijzen naar het juiste aanbod
Praktische informatie

De training wordt in-company en op maat aangeboden. Er is een minimum van 7 en een maximum van 14 deelnemers. Daarnaast bieden we regelmatig open inschrijvingen aan bij een vestiging van de OBA.

L&L! organiseert deze training samen met de Gemeente Amsterdam en Stichting Lezen en Schrijven.

Meer informatie of aanmelden?

Neem contact op via ons contactformulier. Vermeld hierbij je organisatie, het stadsdeel en het aantal deelnemers. We nemen dan snel contact met je op.